Dvořákova 381/21, České Budějovice
722 253 656
tomas@prochazkazivotem.cz

Jak pracovat s pocity zrady, ublížení a manipulace

Jak pracovat s pocity zrady, ublížení a manipulace

jak se zbavit pocitů zrady, ublížení a manipulace

Zrada, ublížení nebo třeba manipulace. Toto v nás často vyvolává velmi nepříjemné pocity. Naštvanost, zloba, uraženost, lítostivost, pocit že nemůžu odpustit nebo zapomenout, že se mě někdo „dotknul“.

A často čekáme, že je ten, kdo nám je způsobil vyřeší. No, většina lidí se nedočká.

Uvědomme si, že všechny tyto pocity jsou jen naše. Osoba, která nám je způsobila je necítí. A protože je necítí, neprožívá a pravděpodobně neví, že je v nás vyvolala, jen těžko se nám od nich bude snažit sama od sebe pomoci.

Je potřeba přijmout odpovědnost za sebe a to, co a jak cítíme a vnímáme. Přijmout to, co bylo, oprostit se od vlastního ega a pošramocené ješitnosti, kterým se líbí být v roli ublíženého, uraženého, naštvaného. Pokud to neuděláme, v podstatě se tím zavíráme do vězení ve své vlastní hlavě a ve svých emocích.

Jsme sami svým vlastním věznitelem. A jen my sami máme od tohoto vězení klíče.Proto je na každém, jak dlouho se bude těmto pocitů a myšlenkám podvolovat a obviňovat.

Pokud si nedokážeme pomoci sami, přijmout odpovědnost znamená neutíkat a třeba si nechat pomoci.

Opravdu velmi účinné řešení je regresní terapie, která vás dokáže podobných pocitů zbavit za velmi krátkou dobu.  A nejenom těch. Každý týden někomu od pocitů zrady nebo ublíženosti pomůžeme.

Pokud by vás regrese zajímala, více informací naleznete na tomto odkazu.