Dvořákova 381/21, České Budějovice
722 253 656
tomas@prochazkazivotem.cz

Náš život tvoříme pomocí myšlenek

Náš život tvoříme pomocí myšlenek

Náš život tvoříme pomocí myšlenek

Jsme to, co jíme. Velmi známé rčení, které není potřeba více představovat. Stejně tak platí žijeme to, na co myslíme.

Již v prvním století před n.l. římský politik a historik Crispus Caius Sallustius pronesl známé přísloví „Každý svého štěstí strůjcem“. Jinak řečeno svůj život si tvoříme sami. A tvoříme ho pomocí myšlenek. Děláme to každý den. Každému činu předchází myšlenka. Ať si chceme nalít sklenici vody, uvařit oběd, nebo vytvořit umělecké dílo, nejdříve se musí objevit myšlenka. Myslet můžeme hlavou nebo srdcem, chcete-li intuicí.

Myšlenka je energie. Jako energie kmitá (vibruje) a tím se dostává do prostoru, kde zůstává a spojuje se s dalšími energiemi. Pozitivní myšlenky přitahují pozitivní energie, negativní myšlenky negativní energie. Tento princip je známý mnoho let a vystihuje ho známé české přísloví Vrána k vráně sedá. Jakmile se vám něco povede nebo splní, máte radost. Jste plní pozitivní energie. Najednou se daří vše, na co sáhnete, vyzařujete pozitivní energii, která působí blahodárně na vše kolem vás, ať už jsou osoby, činnosti nebo věci.

Stejný princip je u negativních myšlenek. Děje-li se vám něco špatného, začnete na to myslet, přemýšlet nad tím, ptát se proč, analyzovat. Čím více energie tomu věnujete, připustíte si ji k sobě a necháte se ovlivňovat, tím horší život si vytváříte. A to sami ve své hlavě.

Kde se berou negativní myšlenky?

Hlava a mysl. Počátek všech negativních myšlenek. Myslet můžeme hlavou, srdcem nebo obojím. Srdce = intuice = duše. Duše je láska a pozitivní energie. Kdežto mozek je ego. Ego se brání jít cestou štěstí, lásky, klidu a harmonie. Ego dává pochyby, otázky, důvody. Srdce říká: „Běž tam, kam tě to táhne. Běž za tím, co cítíš a budeš šťastný.“ Ego skrze hlavu namítá: „Nedělej to!“. A vymýšlí důvody, proč to nejde.

Hlava je nevyčerpatelná studnice otázek a uměle vytvářených problémů.  Z mého pohledu je fascinující, jak mohou lidé vytvářet problémy sami v sobě a následně vydávat velké množství energie na jejich řešení, trápit se jimi, nechat je pronikat do celého těla. Hlava vytváří nekonečnou spirálu negativních myšlenek, otázek, domněnek, očekávání a kdo ví čeho dalšího. Myšlenky se postupně zhmotňují, vytváří naše „zkušenosti“, které přenášíme do dalších myšlenek, domněnek a očekávání.

Člověk má svobodnou vůli a sám si může zvolit, kterou cestou se vydá. Bohužel jsme od dětství vystavováni spíše tlaku ega a vštěpuje se do nás, abychom neposlouchali sebe, naše srdce, ale hlavu a ještě lépe naše okolí. „Měl bys myslet hlavou!“, „Kdy už dostaneš rozum?“ Kdo z nás tyto věty někdy neslyšel?

Ovlivňujeme svůj život pomocí myšlenek

Chcete-li vědomě tvořit, ovlivnit nebo změnit váš život pomocí myšlenek, je potřeba myslet vědomě správně. Tedy uvědomovat si na co myslím, a ne to nevědomě vysílat do prostoru. Každá myšlenka přejde z vědomí do podvědomí, které se postará o její realizaci. Právě podvědomí je odpovědné za realizaci „pokynů“ z vaší mysli.

Pozor, podvědomí nerozlišuje, co je dobré a co špatné. Budete-li mít plnou hlavu negativních myšlenek, a to i neúmyslně, budou se vám plnit. Určitě to znáte. Přemýšlíte nad tím, proč se vám pořád dokola opakuje něco špatného. Ať je to nedostatek peněz, pozornosti partnera, vozí se po vás nadřízeny, nebo cokoli jiného. Vědomě si to nepřejete, ale myslíte na to. To vše se přenáší do podvědomí, které je plní.

Jak začít?

Nevíte-li jak začít nebo jak přepsat negativní vzorce, které se vám v hlavě dokola opakují, je možné pro začátek použít nějakou formu afirmace, kdy si myšlenku nebo přání pravidelně opakujete (v mysli, nahlas nebo si to můžete napsat). Nejlépe těsně před spaním či po probuzení, kdy jste svému podvědomí nejblíže. Pravidelné opakování pomáhá ztotožnit se s tím, co chcete.

Vyslovte, prociťte v sobě a nechte to být. Hlavně moc nepřemýšlejte. Přemýšlení nad vaším přáním bude jeho realizaci spíše brzdit. Ego bude skrze hlavu vymýšlet pochyby, otázky, různě to korigovat a podobně. Tím jen vysíláte signál do podvědomí, že si přáním nejste jisti. A ani se tomu nesnažte ze začátku nějak pomoci. Až ucítíte, že se něco blíží, teprve tehdy jděte přání naproti.

Nezapomeňte, že vše má svůj čas. Často se musí udát mnoho jiných událostí, které jsou vzájemně propojeny, než se přání splní.

Je to jednoduchý, tisíce let ověřený mechanismus, který funguje.

 

Tomáš Procházka

www.prochazkazivotem.cz

Pokud se Vám článek líbil a nechcete přijít o další články, sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/prochazkazivotem.cz