Dvořákova 381/21, České Budějovice
722 253 656
tomas@prochazkazivotem.cz

Aromaterapie a esenciální oleje

Esenciální oleje - kouzlo aromaterapie

Aromaterapie je řízené používání esenciálních olejů k udržování, podpoře a zlepšování fyzické, psychologické a duchovní pohody. Aromaterapie pracuje se silicemi – esenciálními oleji, které se získávají ze siličnatých rostlin. Nejčastější metoda získávání je parní destilace.

Esenciální oleje jsou lidstvem využívány pro své fantastické léčivé účinky již tisíce let. Extrahují se z kůry, květů, plodů, listí, jehličí, semen, kořenů, pryskyřice, dřeva nebo z celých rostlin. Nejčastější metodou extrakce je parní destilace.

Jsou to komplexní sloučeniny se širokým spektrem pozitivních účinků na naše fyzické, mentální i duchovní zdraví. Mnoho esenciálních olejů ničí viry, bakterie a plísně, pomáhají regenerovat tkáně a nervy, zlepšují naši náladu, rozptylují negativní emoce, podporují naší vůli, vytváří romantickou atmosféru a povznášejí ducha. Jejich používání nám může v mnohém ulehčit a zpříjemnit život.

Esenciálních olejů je celá řada s různými účinky a vůněmi. Můžete si vybrat jedno druhové esenciální oleje nebo mix olejů podle potřeb a preferencí.

BEWIT - nejvyšší kvalita esenciálních olejů

Neexistuje žádná globální norma, jaké složení by esenciální oleje měly správně splňovat. Proto BEWIT vyvinul vlastní normy a protokoly pro sledování, kontrolu a vyhodnocování kvality esenciálních olejů.

Esenciální oleje od dodavatelů testuje v naší vlastní laboratoři. Zjišťuje, zda:

 • Nejsou naředěné chemickým rozpouštědlem.
 • Nejsou pančované. Některé složky esenciálních olejů jdou totiž snadno extrahovat a použít jako příměsi do jiných olejů.
 • Obsahují správné množství daných složek. Přibližné množství složek, které má esenciální olej obsahovat, jde vyčíst z různých vědeckých studií. V BEWIT se snaží tuto skutečnost zjistit a sami si potvrdit. Pokud se cokoliv nezdá, olej je testován na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně nebo v nezávislých akreditovaných laboratořích.

Čistotu a složení esenciálních olejů BEWIT kontroluje s využitím plynové chromatografie a hmotnostní spektrometrie. U plynové chromatografie každá složka esenciálního oleje postupně prochází měřící kolonou a na výstupu se analyzuje. Tak je možné přesně určit, jaké jsou složky v testovaném vzorku.

Víte, že si můžete analýzu oleje stáhnout na kartě každého produktu, a to pod záložkou “Ke stažení”? Nebo si rovnou prohlédněte ukázkový příklad esenciálního oleje Palmarosa.

Jaký esenciální olej vybrat?

Vybrané potíže a druhy esenciálních olejů, které je vhodné v rámci aroma terapie použít. Kompletní seznam naleznete na odkazu níže.

Stres, napětí, vyčerpanost, deprese

 • Bergamot, Cipřiš, Citrón, Grapefruit, Jasmín, Lemongrass (citrónová tráva), Litsea cubeba, Majoránka, Neroli, Petitgrain (Citrus aurantium amara), Pomeranč, Růže, Santalové dřevo, Vousatka draslavá, Verbena, Ylang-ylang (Cananga odorata)
  obecně citrusy

Nespavost

 • Gardénie, Kafr, Majoránka, Mandle hořká, Mateřídouška, Meduňka, Palmarosa, Petitgrain (Citrus aurantium amara), Pomeranč, Řebříček, Vetiver

Migrény a bolesti hlavy

 • Jasmín, Koriandr, Máta kadeřavá, Máta peprná, Rozmarýn, Řebříček
  Nachlazení, chřipka, bronchitida
  Bazalka posvátná, Benzoin (Styrax benzoin), Kadidlo – Olibanum, Máta citronová, Myrha, Yzop, Zázvor

Vykašlávání a rozpouštění hlenů

 • Anýz, Cist-Labdanum (Cistus ladanifer), Koriandr, Kosodřevina (Pinus mugo), Smrk

Únava

 • Koriandr, Máta peprná, Mateřídouška, Muškátový oříšek, Petitgrain, Pomeranč, Rozmarýn, Smrk

Podrobné výpisy účinků nebo využití naleznete na těchto odkazech:

Kompletní nabídku esenciálních olejů BEWIT naleznete na eshopu. Po registraci sleva až 30% + informace o akcích a slevách.